قوانین بلیط خارجی

 

مسافران محترم لطفا قوانین بلیط های خارجی را که بطور کلی در ذیل آمده است مطالعه فرمایید.

 

* قوانین کلی خرید بلیط به صورت آنلاین

1- تغییر نام و نام خانوادگی مسافر پس از صدور بلیط امکان پذیر نیست ؛ در صورت هر گونه تغییر بلیط مشمول جریمه مربوطه  خواهد شد. لذا ضرورتا در وارد کردن اطلاعات مطابق با پاسپورت  دقت فرمایید.

2- امکان رزرو بلیط آنلاین جهت ارایه به سفارت وجود ندارد، لطفا در صورت نیاز با همکاران ما  تماس بگیرید.

3- به منظور رسیدن  به موقع به فرودگاه و جا نماندن از پرواز ، به زمان طی کردن  مسافت بین محل اقامت تا فرودگاه و زمان رسیدن به ترمینالهای ورودی و خروجی در فرودگاه توجه نمایید.

4- برای خرید بلیط به سن فرزندان دقت فرمایید. نرخ بلیط  برای شرایط سنی کودک (2-12سال) و نوزاد (تا 2سال) متفاوت میباشد.

5- حضور مسافر در فرودگاه  برای انجام پروازهای خارجی حداقل 3:30ساعت  قبل از ساعت پرواز  الزامی است.

6 - خرید بلیط یکطرفه  امکان پذیر نمیباشد و فقط تنها زمانی امکان پذیر است که مسافر شامل یکی از شرایط زیر باشد:

  - مسافر پاسپورت کشور مقصد را داشته باشد ، یا دارای اقامت دایم و یا موقت کشور مقصد باشد.

  - ویزای بلند مدت با تاریخ اعتبار بیش از یکسال (بطور مثال ویزای دانشجویی،کار،...) داشته باشد.

  - بلیط ادامه مسیر داشته باشد.

7- بدلیل اینکه درخواست استفاده از خدماتی نظیر ویلچر، حمل حیوان، ثبت کارت مایل و ... قبل از انجام پرواز باید ثبت گردد لذا در صورت تمایل به استفاده بعد از صدور بلیط با همکاران ما در آژانس تعطیلات تماس حاصل فرمایید.

8- در فرایند خرید در صورتی که پرداخت وجه با موفقیت انجام گردید و بلیط را مشاهده ننمودید ابتدا با وارد نمودن اطلاعات درخواستی اقدام به مشاهده آن نمایید و در غیر این صورت با همکاران ما تماس بگیرید. 

9- پس از تائید پرداخت ، رزرو و خرید شما قطعی شده و میتوانید در منوی بلیط های خریداری شده ( در قسمت ناحیه کاربری) از بلیط الکترونیکی خود پرینت تهیه نمائید. همچنین شماره سریال بلیط برای شما ایمیل خواهد شد. 

10-  تخفیف بلیط برای دانشجویان، مسافران بالای 60 سال و افرادی که کارت جانبازی یا شاهد دارند از طریق سایت امکان پذریر نیست و تنها با کد تخفیف امکان خرید بلیط با تخفیف دار به صورت آنلاین وجود دارد.

11- مسافرین محترم به منظور سهولت در انجام کارهایشان می توانند عوارض خروج از کشور را قبل از پرواز در یکی از شعب بانک ملی در سطح شهر و یا به صورت آنلاین در سایت تعطیلات، منوی اطلاعات مفید، زیرمنوی عوارض خروجی پرداخت نمایند.

12 - عوارض خروج برای بار اول در سال  4،000،000 ریال ، بار دوم 6،000،000 ریال ، بار سوم به بعد 8،000،000 ریال می باشد.

* شرایط ویزا و اقامت

1- شهروندان ایرانی برای سفر به اکثر کشورها احتیاج به اخذ ویزا دارند.لطفا قبل از خرید بلیط، شرایط ویزای کشور مقصد مورد نظر و ویزای ترانزیت کشورها و شهرهایی که در فرودگاهشان مدت زمان کوتاهی توقف دارید را چک بفرمایید و در صورت نیاز به داشتن اطلاعات بیشتر،  با همکاران  ما در تعطیلات تماس بگیرید.

2- قبل از خرید بلیط لطفا به اخذ ویزا برای ورود به کشورهای نیازمند به ویزا اقدام فرمایید و پس از دریافت به تاریخ شروع ویزا ، تاریخ انقضای ویزا و حداکثر زمان ممکن برای اقامت که توسط سفارت  در ویزا درج شده است دقت فرمایید . عدم دقت و در نظر نگرفتن شرایط مذکور و پیش آمدن هر گونه مشکل  از بابت موارد ذکر شده بر عهده مسافر میباشد . لطفا درصورت گرفتن ویزا حداقل 2روز قبل از زمان پرواز ،  اطلاعات ویزا را به همکاران ما در شرکت تعطیلات اطلاع دهید.

3- در صورتیکه مسافر بلیط خود را خریداری نموده در حالیکه  هنوز ویزای خود را از سفارت دریافت نکرده است یا ویزای وی از طرف سفارت مرفوض گردیده یا در صورتیکه تاریخ ویزای دریافتی با تاریخ بلیط مطابقت ندارد، شرکت تعطیلات هیچ گونه مسئولیتی در قبال بلیط خریداری شده توسط مسافر را  نداشته  و اعمال هرگونه تغییر در این بلیط مشمول قوانین کنسلی و پرداخت جریمه خواهد شد.

4- مسافران در صورت ترانزیت بیش از 8 ساعت در برخی از کشورهای اروپایی و امریکایی باید ویزای ترانزیت دریافت کنند.

5- مسافران در مسیر های امریکا و کانادا در صورت داشتن ویزا، گرین کارت و پی آر کارت و در صورت توقف ( ترانزیت ) در بیش از دو کشور اروپایی در حوزه شنگن، احتیاج به  ویزای شنگن دارند.

6- با داشتن  ویزای توریستی شنگن، ورود مسافران باید به همان کشوری باشد که ویزا را از آن سفارت دریافت کرده اند.

7- مسافران در صورت داشتن ویزای شنگن یکبار ورود ،در صورت خروج  از حوزه کشورهای شنگن  اجازه ورود مجدد را ندارند.

8- مسافرین با پاسپورت ایرانی برای ورود به بعضی از کشورها نیاز به اخذ ویزا ندارند اما گاهی برای سفر به آن کشور مجبور به عبور از یک یا چند کشور دیگر هستند که مستلزم دریافت ویزا می باشند، همچنین برای پرواز به بعضی از کشورهای آمریکا و اقیانوسیه بدلیل نداشتن پرواز مستقیم باید از کشورهایی عبور کنند و توقف داشته باشند که نیازمند اخذ ویزا است.لذا لطفا قبل از سفر به این کشورها اطلاعات لازم را کسب و یا قبل از خرید بلیط با همکاران ما تماس بگیرید.

* قوانین بار شرکتهای هواپیمایی

* قوانین بار شرکت هواپیمایی ایران ایر برای کلیه مسیر های خارجی

بار پروازهای ایران ایر برای اکونومی مجموعاً 40 کیلوگرم و برای بیزینس مجموعاً 50 کیلوگرم است. وزن هر بسته (جامدان) در تمامی کلاس های پروازی نباید بیشتر از بیست و سه کیلوگرم باشد. 
* لطفا توجه داشته باشید، اگر در هنگام خرید، بار بر روی بلیط، نمایش داده نشده بود و یا به صورت اشتباه نشان داده شده بود، برای تصحیح در همان روز صدور با همکاران بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید. در غیر این صورت این مسئله می تواند طبق قوانین ایران ایر شامل هزینه گردد.

* قوانین بار سایر شرکتهای هواپیمایی

برای مشاهده قوانین بار در سایر شرکت های هواپیمایی می توانید در صفحه جستجو و با کلیک بر روی جزئیات بیشتر و انتخاب تب قوانین بار، مقدار مجاز در آن پرواز را مشاهده کنید. 

* قوانین کلی برای مسیرهای آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلیس

1- مسافران در مسیر آمریکا و کانادا ، اگر تا رسیدن به مقصد دو بار در شهرهای این کشورها توقف داشته باشند در اولین توقف در آمریکا و کانادا بارشان تحویل داده می شود و مسافران باید خودشان بارشان را به ایرلاین بعدی تحویل دهند.

2- مسافران در مسیرهای آمریکا و کانادا به محض وارد شدن به اولین شهر در این کشورها به دلیل چک شدن ویزا میبایست مدت زمان ترانزیت تا پرواز بعدی خود را حداقل 3ساعت بعد تنظیم نمایند .

3- مسافران مسیرهای آمریکا و کانادا که دارای ویزا و گرین کارت می باشند، توجه داشته باشند که پاسپورت ایرانی آنها باید علاوه بر 6 ماه اعتبار از زمان خروج از ایران، از تاریخ برگشت نیز 6 ماه  اعتبار داشته باشد. همچنین مسافران در مسیرهای اروپا که دارای ویزا، اقامت و ... می باشند باید پاسپورت ایرانی آنها علاوه بر6 ماه اعتبار از زمان خروج از ایران ،  از تاریخ برگشت  نیز 3 ماه  اعتبار داشته باشد.

4- اگر مسافران مسیرهای آمریکا و کانادا پاسپورت دوم دارند، رزرو و خرید بلیط می بایست طبق مشخصات پاسپورت دوم آنها ، صورت بگیرد.

5- برای سفر به کشورهای آمریکای جنوبی در صورت گذشتن از اروپا و از طریق ایرلاین های اروپایی، ویزای ترانزیت  آن کشور لازم است.

6- توصیه می شود مسافرانی که پاسپورت دوم ندارند حتی الامکان از انتخاب مسیرهایی که در لندن ترانزیت دارند، خودداری نمایند زیرا در صورت دیپورت ، آژانس هیچگونه مسئولیتی در این قبال بر عهده نخواهد داشت.

برچسب ها {{item.name}}
;