راهنمای خرید بلیط آنلاین خارجی

 راهنمای خرید آنلاین بلیط از سایت تعطیلات ( فروش آنلاین بلیط هواپیما )

برای خرید از تعطیلات الزامی برای ثبت نام و ورود به سیستم وجود ندارد، اما خرید از طریق نام کاربری مزایایی بسیاری دارد که توصیه می شود از آنها استفاده کنید. مزایایی مانند :

 

  • -دسترسی به آرشیو کلیه خریدهای صورت گرفته از طریق پنل کاربری

  • -اطلاع از آخرین اخبار، اطلاعات و تخفیفات

  • -بهره مندی از مزایای ویژه اعضا

 

در صورت ثبت نام و خرید از طریق نام کاربری، کلیه خریدهای شما در هر لحظه قابل دسترسی  خواهد بود، اما اگر بدون ورود به سیستم اقدام به خرید بلیط از سایت تعطیلات نمودید، هر بلیط شما فقط از طریق کد PNR مربوط به همان بلیط قابل پیگیری خواهد بود.

بلیط خارجی:

برای خرید بلیط خارجی  ابتدا در صفحه جستجو نوع سفر(تک مسیره ؛رفت و برگشت و چند مسیره ) ، مبدا و مقصد ، تعداد افراد ، و نوع کلاس پروازی(اکونومی و بیزنس)را مشخص میکنیم.

به یاد داشته باشید تعداد مسافرانی که قصد سفر دارند را با دقت به سن آنها مشخص کنید.(بزرگسال، کودک 2 تا 12 سال و نوزادان زیر 2 سال)

نکته: در فیلتر های بیشتر شما میتوانید ایرلاین مورد نظر خود را نیز برای جستجو انتخاب کنید تا فقط جستجو بر اساس همان ایرلاین نمایش داده شود. زیرا در لیست پرواز ها ماکزیمم 200 پرواز بر حسب مؤلفه های قیمت و طول مدت مسیر و غیره نمایش داده میشود و ممکن است پرواز مورد نظر شما جز لیست نباشد .

 

 

با کلیک بر روی کلید جستجو در صفحه بعد پرواز های موجود به مقصد مورد نظر شما نمایش داده میشود. در این مرحله میتوانید پرواز های نمایش داده شده را بر حسب قیمت، ساعت پرواز و ظرفیت مرتب سازی کنید.

 

 

نکته: زمان جستجو 20دقیقه میباشد. بعد از پایان زمان، پیغامی به شما نمایش داده میشود که میتوانید مجددا لیست پرواز ها را به روز رسانی کنید یا به صفحه اصلی بازگردید.

 

همچنین در قسمت فیلتر ها شما میتوانید بر اساس تعداد توقف، قیمت، ساعت پرواز، کلاس پروازی، ایرلاین ها و در فیلتر های بیشتر سرویس ارائه دهنده (آمادوئس و ماهان) پرواز های موجود را فیلتر کرده و بهترین پرواز مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

قسمت جزئیات در پرواز های خارجی بسیار مهم است که نیاز به توجه بیشتری دارد. در این قسمت مسیر پروازی، تعداد توقف و مکان توقف را در یک نموادر خطی نمایش میدهد که شماره پرواز، نوع هواپیما، ایرلاین و طول توقف و طول مسیر قابل مشاهده است.


 

در قسمت قوانین بلیط  میتوانید نوع بلیط از لحاظ قابل استرداد یا غیر قابل استرداد بودن را ملاحظه فرمایید .

 در جزئیات قیمت میتوانید قیمت بزرگسال، کودک و نوزاد را به تفکیک ببینید به یاد داشته باشید قیمت در لیست پرواز ها فقط برای یک بزرگسال است.

 

با انتخاب پرواز مورد نظر به صفحه بعد میروید .

 در این صفحه ابتدا شماره و ایمیل خود را وارد می کنید.

 در کادر های بعدی شما باید اطلاعات مسافرین را دقیق مطابق با مدارک شناسایی آنها وارد کنید. مسئولیت صحت اطلاعات به عهده تعطیلات نمی باشد.

پس از وارد کردن اطلاعات فردی مسافرین و اطمینان از صحت آنها با زدن دکمه " ثبت اطلاعات " به صفحه بعد میروید .

پس از بررسی نهایی صحت اطلاعات مسافرین، شما میتوانید وجه بلیط مورد نظر خود را به صورت نقدی یا اعتباری پرداخت کنید.

در صورتی که بلیط رفت و برگشت شما در هواپیمایی ایران ایر بیشتر از 35 میلیون تومان باشد باید بلیط یا بلیط های رفت را به صورت جداگانه و برگشت را نیز به صورت جداگانه صادر کنید.

با توجه به محدودیت بانک مرکزی در خصوص سقف پرداخت اینترنتی پانصد میلیون ریالی، مسافران می بایست برای بلیط هایی که مجموع مبلغ آن بیش از ۵۰۰ میلیون ریال می باشد، حساب کاربری خود را طی دو روز یا توسط دو یا چند کارت بانکی مختلف شارژ نموده و سپس در زمان صدور بلیط به جای پرداخت بانکی از کلید پرداخت اعتباری استفاده کنند. برای انجام این کار می بایست در سایت تعطیلات ثبت نام کرده و با استفاده از حساب کاربری خود وارد سایت شده باشید، در ادامه از منوی بالای سایت روی نام خود و سپس بر روی مدیریت حساب کاربری و در نهایت شارژ حساب کلیک کنید و مبالغ را به شیوه توضیح داده شده به منظور خرید بلیط های مد نظرتان به سایت پرداخت کنید 

صدور بلیط بیزینس در سایت تعطیلات

در صورتی که می خواهید یکی از بلیط های رفت یا برگشت خود را با کلاس بیزینس صادر کنید، می بایست در ابتدا هر دو مسیر پروازی را بلیط های اکونومی گرفته و در ادامه یکی از آنها را به بیزینس ارتقاء دهید. پیش از انجام این کار برای اطمینان از ظرفیت بیزینس پرواز مد نظرتان، با شرکت تعطیلات داخلی (یک) تماس حاصل نمایید. 

برچسب ها {{item.name}}
;