راهنمای خرید بلیط آنلاین داخلی

 راهنمای خرید آنلاین بلیط از سایت تعطیلات ( فروش آنلاین بلیط هواپیما )

برای خرید از وبسایت تعطیلات، الزامی برای ثبت نام و ورود به سیستم وجود ندارد، اما خرید از طریق نام کاربری مزایای بسیاری دارد که توصیه می شود از آنها استفاده کنید. مزایایی مانند :

 

  • -دسترسی به آرشیو کلیه خریدهای صورت گرفته از طریق پنل کاربری

  • -اطلاع از آخرین اخبار، اطلاعات و تخفیفات

  • -بهره مندی از امتیازات ویژه اعضا

 

در صورت ثبت نام و خرید از طریق نام کاربری، کلیه خریدهای شما در هر لحظه قابل دسترس خواهد بود، اما اگر بدون ورود به سیستم اقدام به خرید بلیط از سایت تعطیلات نمودید، هر بلیط شما فقط از طریق کد PNR مربوط به همان بلیط قابل پیگیری خواهد بود.

 در صفحه اول وبسایت یا همان صفحه جستجو امکان انتخاب پروازهای داخلی و یا خارجی وجود دارد. مراحل جستجو و خرید پروازهای داخلی و خارجی کاملا مشابه یکدیگر هستند مگر در موارد جزیی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

بلیط داخلی:

 ابتدا نام شهر و یا نام فرودگاه مبدا و مقصد را وارد کنید. به یاد داشته باشید که نام شهر یا فرودگاه را هم می توانید به انگلیسی و هم به فارسی در محل مربوطه تایپ کنید.

 سپس تاریخ رفت و برگشت سفر را با کلیک بر روی گزینه مربوطه انتخاب کنید. امکان انتخاب تاریخ هم به صورت شمسی و هم به صورت میلادی برای شما فراهم شده است.

 مرحله آخر :باید تعداد مسافران( با توجه به گروه سنی بزرگسال، کودک و نوزاد انتخاب شود ) و کلاس پرواز انتخاب شود .  

به یاد داشته باشید تعداد مسافرانی که قصد سفر دارند را با دقت به سن آنها مشخص کنید.(بزرگسال بالای 12 سال تمام، کودک 2 تا 12 سال و نوزادان زیر 2 سال)

 

 

 

با کلیک بر روی کلید " جستجو" وارد صفحه انتخاب پرواز می شوید. در اینجا لیستی از پروازهای موجود را نمایش میدهد که میتوانید بر اساس ساعت پرواز ، قیمت کل و ظرفیت برای جستجوی بهتر پرواز خود آن را مرتب سازی کنید .  

 

در لیست سمت راست  فیلتر هایی نظیر ساعت پرواز ،قیمت و ایرلاین را در اختیارتان قرار میدهد تا جستجوی دقیق تر و سریع تری داشته باشید .

 

پس از انتخاب پرواز رفت(در صورت پرواز رفت و برگشت)، لیست پروازهای برگشت متناسب با پرواز رفت انتخاب شده نمایش داده خواهد شد.

 پس از انتخاب پرواز مورد نظر  با کلیک بر روی "جزئیات بیشتر"  زمان پرواز از مبدا و زمان رسیدن به مقصد ،مدت زمان پرواز، تعداد توقف و قوانین پروازی هر ایرلاین و همچنین قیمت بلیط برای بزرگسالان،کودکان و نوزادان بر حسب تومان در لیست جزئیات پروازها نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که کلیه قوانین باید به دقت خوانده شود چرا که در صورت بروز هر گونه مشکل و درخواست تغییر، بر اساس این قوانین اقدام خواهد شد.

در ادامه امکان جستجو مجدد و تغییر مشخصات سفر بدون نیاز به مراجعه به صفحه اصلی به راحتی در دسترس می باشد. اگر هر کدام از موارد این قسمت تغییر کرد برای اعمال تغییر  باید بر روی کلید "جستجو" کلیک کنید تا لیست پروازها به روز رسانی شود.

امکان انتخاب روزهای بعد و قبل از تاریخ انتخاب شده نیز به راحتی در اختیار کاربر قرار داده شده است.

پس از انتخاب پرواز مورد نظر و ورود اطلاعات فردی بر روی گزینه "ثبت اطلاعات" کلیک کنید.

در صورت نیاز به تغییر اطلاعات وارد شده باید بر روی گزینه " ویرایش اطلاعات" کلیک کنید بدلیل اینکه  بعد از صدور امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد .

در مرحله بعد پس از بررسی صحت اطلاعات پرواز و مشخصات فردی مسافران میتوانید از دو گزینه برای پرداخت مبلغ اقدام نمایید. اگر قبلا حساب خود را شارژ نموده اید و اعتبار کافی برای خرید دارید از گزینه "خرید اعتباری" و در غیر این صورت با انتخاب یکی از درگاه های "بانک ملت " یا "بانک سامان"، پرداخت بانکی را انجام دهید.

پس از پرداخت ،گزینه "تکمیل فرایند خرید " را انتخاب کرده  و بلیط خود را دریافت نمایید .

برچسب ها {{item.name}}
;